כך תלמדו איך לשפץ ולעצב את הבית בעצמכם

עבודת גבס – חומרים וכלים דרושים

יש מספר עבודות גבס שחשוב לבצע על ידי איש מקצוע, ויש עבודות גבש שתוכלו לבצע גם בעצמכם. כל מה שתצטרכו הוא תכנון מדויק ובריא, וחומרי עבודה אותם מומלץ לרכוש בחנויות בניין: מסילות, ניצבים, ברגים ודיבלים, ברגי גבס, דבק אקרילי, סיליקון, שפכטל, וחשוב גם חומר מבודד. מבחינת כלי עבודה, כדאי שיהיה לכם פטיש, מקדחה, מברגה, פלס, מטר, מספרי פח, אקדח סיליקון, שפכטל, נייר לטש עדין, וכמובן סרגל וסכין חיתוך.

עבודות שיפוצים – בדיקת היתרי בנייה

שיפוץ פנימי בבית לא מחייב היתר בנייה, כל עוד אין שינוי במבנה החיצוני ואין השפעה על החזיתות ועל הגובה. בכל זאת, גם בשיפוץ שמכיל עבודות גבס, ישנם מקרים בהם תידרשו להיתר בנייה, למשל אם תרצו להסב מחסן שצמוד לבית, לחלל מגורים או למרפסת. לפני התהליך, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע המומחה לביצוע עבודות גבס ועבודות גמר בעל ניסיון, אחרת תופתעו בהליכים ביורוקרטים שיכולים לגבות המון אנרגיה.

קרמיקה לאמבטיה – איך יוצאים לדרך?

גם החלפת קרמיקה לאמבטיה אפשרית! מדובר בהליך לא מסובך, אשר מתחיל בהסרת הרובה (החומר הקשיח שמסביב לאריח), באמצעות סכין או אזמל. לאחר מכן תוכלו לשבור את האריח בעדינות ולהסיר את השברים, מומלץ להיעזר במשקפי מגן.

בשלב הבא תוכלו לגרד בעזרת השפכטל את כל החומר מתחת לאריח, על מנת ליצור משטח אחיד, עשו זאת בסבלנות.

לאחר שוידאתם שהמשטח ישר, אפשר למרוח שכבת דבק בעזרת שפכטל למילוי טיט, ולהניח את האריח החדש. חשוב ללחוץ בחוזקה ולהמתין 24 שעות לייבוש מלא.

שיפוץ אמבטיה – להגשים חלום

לאחר מספר שנים, הרבה אמבטיות זקוקות לשיפוץ. כתמי חלודה ולחות, בליטות, כל אלו לא תורמים למראה הכללי, אבל בהחלט ניתן לבצע את העבודה בעצמנו! אפשר למשל לרכוש אמבטיה עקרילית עבה נגד החלקה, ולהלביש אותה על האמבטיה הישנה, מה שמעניק יתרון עצום כיוון שאין צורך לפרק את האמבטיה הקיימת, על מנת להתקין אמבטיה חדשה.

שיפוצים וגמר – בחירת מוצרי גמר

אם אתם מתקרבים לשלב של בחירת מוצרי גמר (ריצוף, כלים סניטריים, קרמיקות, פרזולים, ברזים וכו') סביר להניח שתרגישו אבודים אחרי שתיים-שלוש חנויות. ההמלצה שלנו היא לצלם בכל חנות שהייתם בה את המוצרים שאתם מתעניינים בהם, מה היתרונות והחסרונות שלכם, וכל דבר שעולה על דעתכם, וכך יהיה לכם מידע חשוב שאספתם, אשר בהחלט יעזור לכם להגיע להחלטה משכילה ושלמה.

בסך הכל, ביצוע עבודות גבס, עבודות שיפוצים, קרמיקה לאמבטיה או שיפוץ לאמבטיה, יכולים להיעשות בחלקם על ידי כל אחד מאיתנו שאוהב לעבוד ולא מפחד ללמוד דברים חדשים.