טיפים לשילוב קרמיקה עם רצפת פרקט

הקרמיקה נוחה לניקוי ועמידה באופן מרבי בפני מים, לחות ושאר הנוזלים שיש במטבח ובחדרי הרחצה והשירותים. עם זאת, על מנת לגוון ולהכניס סגנון חדשני ועיצוב אישי יותר אל המטבח או אל החדרים האחרים רצוי להוסיף אלמנטים אחרים ושונים מן הקרמיקה.

כיצד עושים זאת? איך משלבים קרמיקה עם רצפת פרקט?

אם חשבתם כי אין סיכוי לשלב קרמיקה עם פרקט לבית פרטי או דירה הנכם טועים ובגדול מכיוון שזו אחת האפשרויות הנכונות ביותר מבחינה עיצובית. הפרקט מיוצר מחומר דמוי עץ והוא נוח להתקנה, נעים ופרקטי לשימוש וחשוב אף יותר – זול!

תוכלו לרכוש פרקט בכל חנות שמוכרת מוצרים לבית או בנגריות וחנויות לממכר עצים. מחירי הפרקט משתנים בהתאם לסוג הפרקט ותלויים גם בשאלה האם הפרקט אכן עשוי מעץ או שמא מדובר בפרקט דמוי עץ.

כל אחד רשאי להתאים לביתו או דירתו את אשר חפץ בו אך חשוב להבין כי כמות הדגמים והדוגמאות של הפרקטים שנמכרים כיום בשוק הוא אדיר. היתרון בכך זו העובדה כי תוכלו להתאים באופן אולטימטיבי את הפרקט לקרמיקה במטבח או לקרמיקה בשירותים / באמבטיה.

תחילה, בחרו בפרקט שאכן עמיד בפני מים (אם אתם שוקלים להתקין אותו בחדרי הרחצה והשירותים). שנית, התאימו את סוג הפרקט לקרמיקה בכיור או לדגם הקרמיקה שיש לכם במטבח. אם למשל הקרמיקה היא בצבע קרם בהיר ואתם רוצים להישאר עם קו עיצוב נקי וחלק – תוכלו לרכוש פרקט בצבע בהיר.

בעבר נהוג היה לייצר פרקטים אך ורק בצבעים שמזכירים עץ טבעי. למעשה, ההפך הוא הנכון וכיום יש המון סגנונות של פרקטים – החל מהצבע הטבעי והידוע ועד לגוונים עזים כמו סגול, אדמדם, אפור ועוד.

אם אתם לא יודעים איך להתאים את הפרקט עם הקרמיקה תוכלו תמיד להתייעץ עם מי שמבין זה ולרוב פניה למעצב פנים תפתור לכם את ההתלבטות במהרה. אמנם תצטרכו לשלם כמה שקלים על הייעוץ אך באמצעותו תקבלו תוצאה מרהיבה וייחודית שאמורה להשביע את רצונכם.

שילוב פרקט עם קרמיקה – חדשנות ויופי

כבר לא צריך להיות מקובעים ולהישאר בתוך הסגנון המיושן של קרמיקה עם קרמיקה ועץ עם עץ. השילוב של שני חומרי הגלם הללו אפשרי בהחלט ולרוב הוא גם מביא לתוצאה מיוחדת ונעימה לעין. תוכלו להציץ בקטלוגים או בחדרי התצוגה אשר מציגים שילוב של עץ עם קרמיקה ואין לנו ספק כי תזהו במהרה כי מדובר בשילוב מוצלח שיעיר אצלכם את הפן העיצובי וגם אתם תרצו לחדש כך את המטבח שלכם.