איתור נזילות מתחת לריצוף

מהן הסיבות להופעת נזילות מתחת לריצוף?

נזילות מתחת לריצוף יכולות כאמור לנבוע משתי סיבות מרכזיות. הסיבה הראשונה היא איטום לקוי של קו החיבור בין הקירות החיצוניים של הבית ובין הקרקע, וזאת סיבה שהיא ייחודית כמובן לדירות בקומות קרקע ולבתים פרטיים. במצב של איטום לקוי יכולים מי גשמים ומי השקיה לחדור דרך האדמה אל מתחת לשטח הבית, להצטבר לאט לאט ולבסוף לבצבץ מבעד לחריצים שבין אריחי הריצוף. במקרים רבים, ניתן לזהות את התופעה לפני שמתחילות להופיע שלוליות בתוך הבית, בעיקר בדמותם של ריח טחב ולחות גבוהה אותה ניתן לזהות כאשר מטאטאים את הבית והאבק מתגבש לגושים של אבק. הסיבה השנייה נובעת מנזילות בצנרת שעוברת מתחת לריצוף ובכלל זה צנרת של חימום תת רצפתי, צנרת ביוב וצנרת מים המשמשת מערכות שונות בבית. בשני המקרים הללו, צפויות הנזילות לבצבץ בסופו של דבר דרך הריצוף וליצור פגיעה משמעותית באיכות החיים בבית.

מומלץ לפנות לחברה המתמחה באיתור נזילות כמו חברת תדמור טכנולוגיות  המשתמשת בציוד איתור מתקדם, מערכת אינפרא אדום, מערכת איתור נזילות בגז, מערכת איתור בסאונד ועוד.

מהו שירות איתור נזילות?

שירות איתור נזילות מתחת לריצוף הוא שירות שניתן ליישם בכל סוגי הנזילות ולא רק בכאלו המתרחשות מתחת לריצוף. המדובר בשירות המבוסס על שימוש בטכנולוגיה טרמית או קולית על מנת "לראות" אל תוך הקיר או הרצפה ולזהות את מקור הנזילה. כך למשל, באמצעות מצלמה טרמית ניתן לזהות תבניות של זרימת מים בתוך הרצפה ובהתאם לכך לזהות אנומליות שיכולות להצביע על נתיב הנזילה ועל המקור שלה. טכנולוגיה אחרת מאפשר להשיג את אותה המטרה בדיוק, באמצעות שליחת גלי קול אל הרצפה בדומה לבדיקת אולטרה סאונד.

חשיבותו הרבה של שירות איתור נזילות מתחת לריצוף נובעת מכך שבהיעדרו לא ניתן לאתר את מקור הנזילה מבלי להרים את כל המרצפות ולבדוק פיזית מהיכן יכולה הנזילה לנבוע. על כן, לפני שמגיע אליכם איש מקצוע בהתלהבות להרים את כל מרצפות הבית, כדאי לשקול תחילה את האפשרות לבצע איתור נזילות מתחת לריצוף. את השירות לא מספקים כל אנשי המקצוע העוסקים בתחום האינסטלציה, אך אם תערכו חיפוש פשוט של השירות באזור המגורים שלכם, סביר להניח שתוכלו למצוא מהר מאוד כמה וכמה אנשי מקצוע המציעים את השירות באמצעות אחת הטכנולוגיות שהזכרנו קודם לכן.